Jeden produkt - dvě ceny

Dobrý den, 

zajimá mě jak nastavit dotykačku když:


Prodávám víno A 0,75l, za které chci při konzumaci ve vinárně 100kč, při prodeji ssebou 120kč, za 1dcl při konzumaci ve vinárně 10kč.


Děkuji.


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,

pokud prodáváte jeden produkt více způsoby, ať už s jinou cenou, nebo jiným množstvím, je nejlepší si vytvořit více karet položky. V opačném případě byste musel při každém prodeji položku na účtu editovat a upravovat.


Předpokládám, že řešíte i skladovou evidenci, v tom případě potřebujete skladovou položku "Víno A 0,75l", kterou budete naskladňovat a bude sloužit jako surovina pro ostatní prodejní položky. Pro kusový prodej celých lahví by vám stačilo vést ji v kusech a naskladňovat tak počet lahví. Vzhledem k tomu, že ale položku budete též rozlévat po 1dcl, bude vhodnější nastavit položku v litrech a přepočítávat při naskladnění celkové množství na litry. Tuto skladovou položku si tedy můžete vytvořit do skryté kategorie a mimo správných jednotek a zapnutého skladu není třeba více nastavovat.


Prodejní položky vytvoříte 3, u všech vypnete skladovou evidenci a nastavíte odtěžování pro prodej. Jednu pro konzumaci na místě za 100 Kč, druhou s sebou za 120 Kč, obě s odtěžováním 0,75l z položky "Víno A 0,75l". Třetí položka pro rozlévané víno bude mít v odtěžování nastaveno 0,1l z výše uvedené suroviny. Pokud byste se přece jen rozhodl naskladňovat lahve na kusy, musel byste rozlévané víno odtěžovat v množství 0,133ks, což zhruba odpovídá 1dcl z 0,75l. 


Informace jak nastavit v pokladně odtěžování naleznete v manuálu zde: http://manual.dotykacka.cz/odtezovaniskladu.html


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora Dotykačka


Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře