Naskladňování / koeficient přepočtu

Dobrý den,


 v praxi se často vyskytuje změna balení při nákupu, jak v gramáži tak i v litráži, ale taktéž v počtu balení po kusech. Neuvažujete možnost ke skladovým položkám přidat i kromě základní nastavené měrné jednotky i možnost aktivovat alternativní měrnou jednotku. V praxi by to znamenalo, že při nasklaďnování se uživatelům ulehčí práce při přepočtu na gramy, kusy. Uvedu příklad nastavím si k láhvi alternativní měrnou jednotku 0.7l,2l a 5l  a když mi dorazí zboží tak při naskladnění jen překliknu ve výběru na alternativní jednotky zadám z dodacího listu cenu bez dph a o zbytek se postará dotykačka, přepočte mi cenu na mojí skladovou položku která je výchozí tzn 1litry.  Myslím, že by jste ulehčili uživatelům nudné přepočítávání (1/07*cena u tohoto příkladu)


Předem děkuji za odpověď 


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,

při naskladnění máte možnost mimo nákupní ceny za vedenou jednotku, zadat i nákupní cenu za celé naskladnění množství. V případě, že tedy máte ve skladu vedenou láhev nějakého nápoje v litrech a průběžně nakupujete dané nápoje v různých objemech, není nutné přepočítávat cenu produktu na zadané balení položky, tedy 1 litr. Stačí při naskladnění zadat celkové naskladněné množství a celkovou nákupní cenu z dodacího listu. Přepočet na jednotku, který uvádíte se tak provede automaticky.

Pokud tedy všechny typy nakupovaných lahví vedete pod jednou skladovou položkou, je v podstatě bezpředmětné, jaké jsou reálné objemy nakoupených lahví. V systému se vždy zaeviduje konečná skladová hodnota nákupu a celková nákupní cena, tu si systém následně přepočte na jednotkovou nákupní cenu.


S pozdravem

Radim Sedlák

Technický specialista

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře