Implementováno

Nezapočítání zboží při načtení čtečkou.

Dobrý den,

v případě pokusu o načtení čárového kódu produktu, který není zadaný v pokladně vyskočí tabulka: Produkt nenalezen

Možnosti zavřít a přidat produkt, kde defaultně je zvýrazněna možnost zavřít.

Problém je, že při rychlém načítání většího množství zboží čtečkou za sebou si člověk nemusí všimnout tabulky a načtením dalšího kódu se odklikne možnost zavřít bez toho aby se další produkt v pořadí načetl.

Výsledkem je, že si zákazník odnese zadarmo nejen zboží se špatným kódem, ale i další produkt v pořadí, který se taky nenačte.


Řešením může být například defaultní zvýraznění přidat produkt, to zabrání nepovšimnutí si této události. Případně zrušení zvuku čtečky při této události, tak aby bylo jasné, že je něco špatně i bez pohledu na monitor.


Děkuji


David Trbušek


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Vážený pane Trbušku,

Vámi uvedený případ opravdu může v Dotykačce nastat. Stávající chování Dotykačky skutečně zvyšuje riziko takovéto nehody v případě větší práce se čtením EAN kódů jdoucích po sobě.

Zatím Vás požádáme o zvýšenou pozornost pří práci s EAN kódy a velmi děkujeme za nahlášení tohoto případu.


Popsaná situace byla předána na naše vývojové oddělení s požadavkem na provedení vývojových změn, které povedou k vylepšení Dotykačky o takové změny, které zcela zamezí tomuto nežádoucímu chování aplikace při práci s EAN kódy.


Zatím Vás požádáme o strpení a jakmile bude změna k dispozici, tak Vás budu osobně informovat.


S pozdravem


Alois Smolík

Dotykačka

 

  


Vážený p. Trbušku, 


dovolte mi Vás informovat i prostřednictvím tohoto fóra, ohledně postupu s výše uvedenou prodejní situací. 

Provedli jsme několik technických úprav v nejnovějším vydání Dotykačky s číslem 1.210, které by měly vyřešit tuto potenciálně nebezpečnou technickou vlastnost při čtení čárových kódů EAN. 


V poslední verzi Dotykačky jsme technicky přepracovali chování funkčních tlačítek, takže uvedený problém s uzavřením problematického dialogu (PRODUKT NENALEZEN) již nemůže nastat. 

Nové načtení čárového kódu EAN již není schopno potvrdit funkci ZAVŘÍT a pokračovat ve čtení dalších položek. Nedojde sice k Vámi navrhovaném přechodu do Přidání produktu, takže personál může teoreticky i nadále se snažit omylem markovat další položky.

Nicméně aktuálně již bude neomezeně upozorňován výrazným akustickým zvukem o nenalezení položky a upozorňující dialog bude stále aktivní, dokud manuálně neurčí další postup (ZAVŘÍT nebo PŘIDAT PRODUKT).

Tím by měla být případná nepříjemná situace, kdy nebude požadovaná položka namarkována kvůli nepozornosti, výrazně minimalizována. 


Děkujeme za upozornění na daný problém a věříme, že nová úprava v Dotykačce Vám bude plně nápomocna 


S pozdravem


Alois Smolík

Dotykačka
Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře