Implementováno

Platba v EURech

Dobrý den,


v jakém termínu uvažujete zprovoznění plné funkcionality plateb v Eurech? Zákazník zaplatí v EUR, pokladna spočítá podle zadaného směnného kurzu kolik se vrací v Kč. Tato funkcionalita je pro nás klíčová, zákazníci často platí v jednotné měně.


Do portálu EET komunikuje částku dle pravidel EET v korunách, přepočet zadaným směnným kurzem.


Děkuji za informaci,

Petr Klimek


Počet hlasů: 1 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,
aktuálně je tento požadavek již zařazen do vývoje s vysokou prioritou. Ovšem ještě nemáme konkrétní termín implementace. Jakmile bude termín k dipozici, budu Vás informovat.

Martin Jonáš
Zákaznická podpora Dotykačka

 

Dobrý den,
bohužel implementace této možnosti se ukázala jako složitá, jelikož aktuálně nemáme v Dotykačce datovou strukturu přizpůsobenou pro evidenci kurzu společně se základní měnou. Implementace této funkce by tedy znamenala výrazný zásah do databázové struktury. Proto zatím není bohužel implementace více platebních měn s kurzem v blízké době reálná.

Martin Jonáš
Zákaznická podpora Dotykačka

 

So sad! I am waiting for this funtion!

Dobrý den,

aktuálně ještě pracujeme s variantou, kdy by pokladna ukázala při platbě Eurem, kolik se má zákazníkovi vrátit v korunách.


Vyžaduje to umožnit zadat v platebním dialogu příjem v sekundární měně. Do hotovosti se to ovšem započítá jako příjem v primární měně a pouze se zákazníkovi zobrazí suma na vrácení v primární měně.


Martin Jonáš

Zákaznická podpora Dotykačka

Rámcový termín nasazení možnosti zobrazovat částku k vrácení při platbě sekundární měnou je během 4. kvartálu 2017.

 

Martin Jonáš

Zákaznická podpora Dotykačka

Dobrý den,

podle toho, zda bude EUR nastaveno jako primární či sekundární měna a nastavený správný kurz, bude se od verze Dotykačky 1.211 tisknout i na účtence přepočítaná částka se správným symbolem. V primární měně bude také zobrazena cena produktů. Termín vydání nové verze je 2 až 4 týdny.


Martin Jonáš

Zákaznická podpora Dotykačka

Dobrý den,

 

našel jsem toto vlákno při snaze nějak dostat přepočet na EUR do platebního dialogu. Podařilo se již vyřešit? Dostat informaci o druhé měně až na účtence je pozdě. Nemůže přece být tak složité do platebního dialogu dát políčko na druhou měnu, ze kterého se bude vzorcem (směnný kurz * zadána částka) navyšovat proměnná zaplaceno.

 

Píšete něco o datové struktuře, ano, to je složitější, ale pro začátek stačí, aby obsluha nemusela ručně počítat částku na EUR a přeplatek zpět do CZK. Přidání do uzávěrky a další detaily počkají. I to ale nemůže být tak složité, když s více platidly již nyní Dotykačka bez problémů pracuje...


Chceme přejít z AWISu a ani nás nenapadlo, že tuto základní funkcionalitu nejenže nemáte, ale roky ignorujete požadavky zákazníků na její zavedení.

Dejte mi prosím vědět, za jak dlouho s touto funkcionalitou můžeme počítat.

 

Děkuji,

Ondřej Chmelař

Dobrý den,

uvedenou problematiku se zobrazením druhé měny v platebním dialogu se pokusíme vyřešit do příští verze Dotykačky 1.213. Úprava by měla spočívat v zobrazení hodnoty prodeje v sekundární měně v platebním dialogu a možnosti zadat zaplacenou částku zákazníkem v sekundární měně pro výpočet částky k vrácení (v primární měně).

V rámci reportů ovšem stále nejsme schopni se sekundární měnou pracovat, veškerá přijatá hotovost tedy bude vždy evidována v primární měně. To se týká především problematiky výpočtu přebytku/manka při zadání koncového stavu pokladnu při ukončení směny, kde bude systém vždy očekávat celkovou hotovost v korunách.


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora Dotykačka

Dobrý den,

v nadcházející verzi Dotykačky byla funkcionalita druhé měny přepracována. Jak to bude fungovat se můžete podívat do naší kompletní uživatelské příručky:

https://manual.dotykacka.cz/alternativni-mena.html


Martin Jonáš

Zákaznická podpora Dotykačka

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře