Plánováno

Opis účtenek pro fizickou archivaci do účetnictví

Dobrý den


Nešlo by prosím např. do sestavy "ÚČTENKY" přidat ještě druh a množství prodávaného zboží, rozpis DPH a případný DIČ odběratele?


Jednoduše řečeno - pro splnění všech zákonů (o DPH, kontr. hlášení, EET a dalších) potřebuji pro účetní a pro následnou archivaci všech vystavených dokladů DENNÍ OPIS všech účtenek tak, aby je bylo možné vytisknout např. hromadně z excelu na A4 tiskárně.


Nyní jsem nucen všechny účtenky tisknout ve dvou kopiích, kvůli thermotisku (stráta pro archivaci všechny ofocovat na A4 a teprve založit.


Napadá Vás jiná varianta nebo možné řešení? Nebo jsem ve vzdálené správě tuto možnost přehlédl?


Děkuji
Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den p. Doležale,


zasílám odpovědi na Váš dotaz ohledně sestav na Vzdálené správě.


Nešlo by prosím např. do sestavy "ÚČTENKY" přidat ještě druh a množství prodávaného zboží, rozpis DPH a případný DIČ odběratele?

 

Účtenková sestava neobsahuje druh a množství zboží záměrně, protože by sestava byla nepoužitelně obrovská. Jde o sestavu pro zjednodušené daňové doklady. 

Obsah DIČ odběratele a přesný popis položek je potřeba pro sestavu prodeje na FAKTURU, kterou bohužel zatím neumíme, ale je v přípravě.

http://manual.dotykacka.cz/prodejnisestavy.html

 

Na rozpis DPH slouží sestava ROZPIS DPH, kde lze i zobrazit rozpis po dnech.

 

Na kontrolní hlášení je sestava kontrolní hlášení.

 

Nicméně na obsah prodejů zase slouží Produktová sestava, kde máte každý jednotlivý prodaný produkt, včetně čísla účtenky.

http://manual.dotykacka.cz/produktovesestavy.html


Máme zkušenosti, že daňová kontrola stejně většinou vyžaduje fyzické kopie účtenek, takže je opravdu doporučeno všechno tisknout 2x. Sestavy v excelu Vám neakceptují. Momentálně uchováváme v Dotykačce možnost tisknout účtenky jedno čtvrtletní daňové období. V přípravě je neomezený archiv.


Jednoduše řečeno - pro splnění všech zákonů (o DPH, kontr. hlášení, EET a dalších) potřebuji pro účetní a pro následnou archivaci všech vystavených dokladů DENNÍ OPIS všech účtenek tak, aby je bylo možné vytisknout např. hromadně z excelu na A4 tiskárně.

 

Viz předchozí odpovědi. Skutečně momentálně nejde řešit tisk účtenek jinak než na termotiskárně. Neplánujeme dodatečný tisk na A4 tiskárnu, ale plánujeme možnost libovolného tisku účtenku z archivu i několik let zpětně, tak aby na požádání kontroly se daná účtenka dala okamžitě vytisknout.


Tento Váš servisní požadavek si samozřejmě založím a jakmile bude možnost neomezeného tisku z archivu účtenek na termo-tiskárnu, tak Vás budu osobně informovat.


S pozdravem,

Alois Smolík
Tým zákaznické podpory Dotykačka
Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře