Podkategorie

Dobrý den, máme ochutnávkovou pivnici a krom čepovaného piva máme také pivotéku - tu máme vedenou jako kategorii. Je v plánu možnost vytváření podkategorií? (v našem případě pivovary). Pivotéku máme v provozu zhruba měsíc a už teď listujeme desítkami piv, podkategorie by toto značně urychlily - resp. netuším proč nejsou zavedeny od základu ;)


Počet hlasů: 5 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den. Jak projednání tohoto podnětu dopadlo? Už máme, jak navrhujete, velké množství kategorií a je v tom zmatek.
Proto používáme vyhledávání pomocí EANu v aztéckém kódu (je úspornější a přesnější, než QR), ten ale scanner Dotykačky neumí… Z toho důvodu používáme další aplikaci a načítáme mobilem.

Další problém je, že EAN se netiskne na účtence a navíc, není hlavním a jedinečným identifikátorem položky zboží ve skladu.


Všechno jsou to zbytečně krkolomná řešení. Stačilo by zavedení podkategorií, i podpora aztéckého kódu… :)

Omlouvám se za dávku více problémů, ale jsou provázané a souvisí spolu…


Pěkný víkend!


1 osoba osobě se líbí

Dobrý den. Děkuji.


Aztécký vs. QR kód
QR kód o rozměru 6x6 mm čtečka nenačte. Na obalech, které jsou malé s ním nelze pracovat. Tak proto…


EAN

Nenapsala jsem, že nelze načíst, ale že se netiskne na účtence, přesto, že je (pro nás) hlavním identifikátorem. Z praxe se domnívám, že i systém by jej měl považovat, pokud ne za hlavní, pak jistě za jedinečný (např. prot, aby nechocházelo k omylům díky případným duplicitám…)


Pěkný den.


1 osoba osobě se líbí

Dobrý den,

s Aztec Code jsme se prozatím nesetkali a nemáme nyní k dispozici ani čtečky u kterých bychom mohli kompatibilitu prověřit. Nicméně EAN je v Dotykačce uložen jako textové pole. Pokud tedy čtečka kódu interpretuje kód do textové podoby, měl by i v současné době jít do Dotykačky bez problému uložit a opět načíst. Pokud jste to již zkoušela a načítání nefunguje, je také možné, že je pouze čtečka jinak nakonfigurována. Pro naše potřeby je nutné, aby čtečka byla připojena v módu emulující klávesnici. Je možné prověřit, jakou máte konfiguraci čtečky, případně zda ji lze přenastavit?


K tak zásadní úpravě, jako je zavedení podkategorií jsme se prozatím neodhodlali. Tento požadavek nám tak stále leží na stole, jako jedna z případných úprav pro budoucí aktualizace systému.


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora Dotykačka

Dobrý den,

aktuálně máme funkci podkategorií otevřenou jako požadavek na vývoji k projednání. Ohledně dalšího vývoje zde budeme informovat.


Možnosti současného řešení:

Pro rychlejší vyhledávání je možné očíslovat jednotlivé produkty a ty následně hledat dle přiřazených čísel (PLU kódů), případně je označit štítky.

Další z možností je vytvoření dalších kategorií, například "Pivotéka - 10°", "Pivotéka - 11°", "Pivotéka - 12°" atd. Pro rychlejší hledání mezi kategoriemi pak slouží tlačítko na řádku vpravo od názvů kategorií.

Třetí z možností je vyhledávat produkt přímo pomocí funkce Hledat (se symbolem lupy, oranžové). Toto hledání je fultextové a tedy pomalejší než na základě PLU kódů.

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře