Odloženo

Export sestav do Excelu

Dobrý den,

ve vzdálené správě, při exportu sestav do Excelu, se neberou v úvahu filtry použité při zobrazení v prohlížeči, ale vyexportuje se vše, vyfiltrované jen podle filtrů nastavených v rozbalovacích menu. Není např. zohledněno tlačítko "Storno doklady". Ve vyexportované sestavě se pak musí hledané záznamy filtrovat znovu. Myslím, že by bylo přehlednější, kdyby se exportoval skutečně jen ten výběr, který se provede ve vzdálené správě.


Radek Janouš


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,

v současné době jsou veškeré exporty pevně definovány a filtry pro webové zobrazení, mimo výběru data, na ně nemají žádný vliv. 

Možnost definovat si filtrovaná data ještě před exportem do Excelu by jistě část zákazníků uvítala. Aktuálně je ale komplikované výstup na současné filtry navázat. Do budoucna, i s ohledem na to, že exporty typicky obsahují více sloupců než webové sestavy, připravíme spíše vlastního průvodce před samotným exportem. Zde si zákazník na míru vybere jaká data chce do xls, či csv exportovat.


Aktuálně ale nemáme úpravy zařazeny do žádné z nadcházejících verzí Vzdálené správy.


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora DotykačkaDobrý den, přídám se k tomuto tématu....

Narazil jsem na problém, když vystavím fakturu jako bezhotovostní platbu (bankovní převod) připočítá se do celkové tržby za daný den. To je následné účetní problém hlavně kvůli DPH.

Jestliže mám vystavenou fakturu dejme tomu na 5.000,- a je započítáná v celkové tržbě za daný den spolu s hotovostními platbami a příchozí platbu na účet (musím podložit onou fakturou) zaplatím tedy 2x DPH. Platba neprošla dotykačkou (kasou) ta jen vystavila fakturu. Logika věci by byla, kdyby se bezhotovostní platby zobrazovali zvlášť a nebyly tedy v součtu hotovostních plateb na závěrce pokladny. Můžu si na daný den udělat export do xls, odmazat řádek z fakturou, ale v měsíčním celkovém exportu toto již nelze. Sice si v sestavách můžu vyexportovat jednotlivé faktury, ale to nic neřeší.

Elegatní možností pro řešení tohoto problému by bylo umožnit u exportu měsíční tržby jen hotovostní platby.


Děkuji a s pozdravem

Karel Bajer

Dobrý den,

je možné, že jsem Vaši problematiku zcela nepochopil, nicméně pro Vás, jako plátce DPH je přece stěžejní datum vystavení faktury, respektive datum zdanitelného plnění faktury. K tomuto datu odvádíte z dané faktury DPH. Jestliže se samotné přijetí platby překlene do dalšího období již nemá na odvod DPH vliv. Nerozumím tedy na základě jakého zobrazeného údaje by jste měl platit 2x DPH. Zároveň při vystavování samotné faktury můžete v Dotykačce zvolit vystavení s volbou "Nezaplaceno". V takovém případě pouze vystavíte fakturu, která se vám zahrne do rozpisu DPH, nebude ale figurovat v tržbě pokladny. Jakmile vám fakturu klient uhradí, můžete si ji zpětně označit jako zaplacenou a samotná platba tak bude evidována k danému dni úhrady.


Pokud jde o rozlišení samotného DPH, na Vzdálené správě v sestavě Rozpis DPH máte rozlišeno DPH právě i dle typu dokladu (účtenka, faktura) a typu úhrady. Ze zobrazené sestavy si tak můžete zpracovat údaj, který potřebujete.


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora Dotykačka

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře