Sestava volného prodeje

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možnost někde ve vzdálené správě vygenerovat sestavu volného prodeje na pokladně? Mám obchod, kde je zhruba 80% zboží na EAN kod, 20% PLU kod. Ale někdy se stane, že zaměstnanci neví jak zboží najít, tak ho prodají na volný prodej. Dá se někde vygenerovat volný prodej podle zvoleného data? (Počet položek za den a ceny). Pokud ano prosím o radu, kde to najít. Pokud ne, plánuje se tato funkce do budoucna? Děkuji Machalík


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,

prodej skrz klávesnici rychlého prodeje, kdy nejsou využívány přednastavené položky, je vždy interně ukládán pod jedno unikátní id dle kterého lze produkt filtrovat. Nezáleží tedy zda je vystaven doklad s položkou s výchozím názvem "Prodej", nebo přes volbu změna názvu je název této rychlé položky obsluhou změněn, v reportu je vždy položka sloučena pod název "Rychlý prodej". Přímo na pokladně ji naleznete v přehledu tržeb v tabulce "Prodeje", po zvolení filtru "Dle produktu". Je zde vždy za dané období / směnu uveden počet prodaných kusů a celková částka. Pokud každý den uzavíráte pokladnu, můžete si nechat zasílat na e-mail automaticky generovanou uzávěrku, která dle nastavení může obsahovat i počet prodaných položek.

Informace k nastavení naleznete zde: http://manual.dotykacka.cz/zasilanisumarizaceemailem.html a http://manual.dotykacka.cz/tiskreportuauzaverek.html


Na vzdálené správě jsou aktuálně produktové sestavy filtrovatelné dle čtyř parametrů. Kategorií, zaměstnanců, zákazníků a štítků. 

V sestavě dle kategorií, která se používá nejčastěji, se nám bohužel položky nezobrazí, protože nejsou k žádné kategorii vázány. Totéž platí pro prodej dle štítků. 

Využít jde sestava dle zákazníků, ty ale zřejmě ne vždy evidujete, takže zbývá produktová sestava dle zaměstnanců. Pokud si zvolíte datum a necháte si vygenerovat sestavu dle zaměstnanců, zobrazí se vám zde počet a suma prodaných položek s názvem Rychlý prodej. Pouze v případě, že využíváte více uživatelských účtů a v rámci daného období by byla položka prodána více uživateli, bude zde součet uveden pro každého uživatele zvlášť.

Informace k produktovým sestavám naleznete zde: http://manual.dotykacka.cz/produktovesestavy.html


S pozdravem

Radim Sedlák

Zákaznická podpora Dotykačka

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře