zaokrouhlování DPH

Dobrý den, nastal nám pro aktualizaci dotykačky problém.  již celé dva měsíce jsme měli nastaveno na pokladně u zaokrouhlováni - zaokrouhlovat celou sumu i jednotlive položky. Perfektně to fungovala, vše vyhovovalo. Zaoukrohlení se týkalo hlavně při zákaznických slevách . Najednou, po aktualizaci se začlo zaokrouhlovat podivně. Při namarkování např částky 490,- Kc - systém zaokrouhlil (i když zde nic na zaokrouhlování nebylo) a na úctence jsme viděli úplně jiná čísla. Místo 490 tady bylo třeba 489,99.

Nejdřív jsme si toho nevšimli, protože účtenku dostává zákazník, ale pak i ve vzdálené zprávě začali naskakovat podivné slevy bez DPH. Nakonec jsme zjistili, že systém zaokrouhluje na celé, ale vlastně DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To není přece možné? Technici Dotykačky nám řekli, že máme špatně nastaveno zaoukrouhlování a nemůžeme zaokrouhlovat jednotlivé položky, ale pouze celkovou sumu. Tak jsme to udělali. Ted nám sice systém nezaokrouhluje DPH , ale při platbě kartou zůstavají halíře, což předtím nebylo. Nechápu, proč něco fungovalo perfektně 2 měsíce a pak je to nějakým aktualizováním přenastaví.

Přece nemůžeme po každé aktualizaci kontrolovat veškeré nastavení, jestli jsou % DPH správně atd. Nyní nám kvůli té aktualizaci nesedí měsíční vyúčtování . a vlastně 14 dní naše účtenky.


Prosím o vyřešení tohoto zvláštního zaokrouhlování. Přece nemůže systém prostě zaokrouhlovat DPH.


děkuji Petra


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře