Kombinace maloobchod a řemeslná výroba

Dobrý den,

 dle  IČO by činnost podléhala zavedení evidence tržeb od 1.6. 2018:

"od 1.6.2018 (4. fáze) podle NACE2572 - Výroba zámků a kování".

  • Doprovodným jevem této výrobní činnosti je ale prodej zboží (kromě zhotovování kopií klíčů i třeba prodej vložek, zadlabacích zámků apod.). Přitom prodej tohoto zboží přesáhne jistě částku cca 140 tis. Z toho vyplývá, že část podnikatelské činnosti spadne pod EET od března 2016 a část podnikatelské činnosti až od 1.6.2018.
  • Lze navrhnout systém DOTYKAČKA tak, aby část činnosti měla všechny náležitosti potřebné pro EET a druhá část pouze náležitosti dokladu / paragonu (nejsem plátce DPH).

Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den,

Dotykačka umožňuje funkci manuálního označení účtenky jako nefiskalizovaný prodej. Pokud tedy budete prodávat zboží, jehož prodej nepodléhá fiskalizaci (ve Vašem případě jsou to většinou služby - tj. zhotovení kování, práce za opravu zámku apod.), tak můžete při prodeji takovou účtenku označit jako NEFISKALIZOVÁNO.


Tato účtenka bude prodána jako běžný nefiskalizovaný prodej a z tiskárny se Vám vytiskne klasický zjednodušený daňový doklad (je potřeba samozřejmě nastavit údaje povinné pro daňový doklad). V případě, že takovou účtenku naopak necháte neoznačenou a bude tedy řádně fiskalizována (prodej klíčů a jiných doplňku, které spadají do 2. fáze EET), tak samozřejmě bude doklad automaticky fiskalizován a z tiskárny bude vytištěn pokladní doklad dokládající fiskalizaci, který bude zároveň zjednodušeným daňovým dokladem.


Zatím neumožnujeme kombinovat na účtence produkty, které budou fiskalizovány a které nebudou. Označena je vždy celá účtenka. Bližší informace o nastavení této funkce naleznete zde: http://manual.dotykacka.cz/nastavenieetvdotykacce.html.


Samozřejmě je tu vždy varianta, že budete dobrovolně fiskalizovat všechny tržby, bez ohledu na to jestli do dané vlny spadají nebo ne. Tím nebudete muset řešit manuální označení účtenek.

Přihlásit se nebo Registracepro odeslání komentáře