Chyba v importu etc.

Dobrý den. Dělali jste změny ve vzdálené správě.

Při importu nových produktů v souboru csv, dojde po nahrání do databáze k rozbití EANu. 13místný kód, v němž je čtvrtý znak mezera systém při importu produktů nahraje tak, že EAN je pak rozdělen na dva kódy složené ze znaků před a za mezerou. Zkusil jsem v obou možných kódováních a výsledek je stejný… 60 produktů každý zvlášť ručně otevřít a EAN opravit, je šílená představa. Proč se mění věci, které fungují? Můžete to, prosím, dát do pořádku? Děkuji…


Když je ta příležitost, dávám nové dva další podněty:

1. Hromadný výběr: Je fajn, že pro hromadný výběr mohu podle vyhledávání vybrat x produktů, ale je promiňte vopruz, je tam všechny každý zvlášť hezky pluskovat. Proč není možné vložit je do výběru najednou? Funkce „Přidat všechny“ do výberu přidá všechny produkty z databáze… Když už to tak je, je obtěžující, když po každém plusku skočí stránka nahoru, takže u spodních (níže a dole položených produktů) musím scrollovat… Je také na nic, že na sklo do výběru mohu vybrat maximálně 25 produktů a pak stránkovat, abych se dostal k dalším. Tohle jsou (konstrukčně i programátorsky) jednoduché věci, aby se mohly upravit…

2. V přehledu produktů se změnila tabulka. A nutno říci, že k lepšímu. Už by nebyl problém, aby za sloupcem „jednotka“ byl i sloupec „počet na skladu“. Člověk by tak měl na tomto místě hned přehled o počtech a nemusel by rozklikávat jednotlivé produkty, aby se dostal k informaci, kolik tam toho je, nebo šel jinou oklikou.


Dávno a naposled při školení (22. března, tuším) jsme řešili otázku naskladňování v aplikaci Sklad – pomocí načtení kódu. A také časté vypadávání dodavatele u jednotlivých položek, kde dodavatel byl už z minula zadán a při dalším naskladňování je kolonka dodavatel proškrtnuta/prázdná a musí se zadávat znovu… Prosím zabývali jste se tím již?

Při školení jsme se dotkli také problému hromadné změny cen u více produktů a ukázalo se, že toto stále možné není. Můžete nad tím, prosím, ještě popřemýšlet? Technicky to problém není – jeden čas to fungovalo a ta potřeba, ačkoli se mi ji někdo z Vás už v minulosti snažil vymluvit, že to nikdo nechce a nepotřebuje, tady pořád je. Prostě a zvláště v dnešní době plné zvratů musí obchodník reagovat na situaci často a potřeba změnit ceny u celého balíku produktů najednou a stejně, ať už procentuálně, nebo konkrétně číselně, je opodstatněná. Tvrzení, že na to stačí import není správné: když pominu tyhle chyby, je už jedno, jestli budu vyzobávat jednotlivé produkty ve vzdálené správě, nebo v jednom souboru xls… Navíc, z každé operace kdy importem zasahuji do databáze produktů, mám trauma, protože nevím, čím mne to zase překvapí, co mohu zkazit, či kolik času mi zabere náprava takové nenadálé události… V minulosti se při pouhých změnách produkty dublovaly, teď mi to rozbíjí EAN…… Děkuji za zvážení a pomoc.


Přeji hezký den


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Dobrý den, 

datum vydání se opět posunul. Verze by měla vyjít dnes v noci. Zatím nemám info o dalším prodloužení.


S pozdravem,
Jan Čermák

Tým zákaznické podpory Dotykačka
Tel. 533 312 146
Logo Dotykačka


Dotykačka ČR s.r.o.
Plzeňská 3217/16
150 00 Praha 5
www.dotykacka.cz

Prihlásenie alebo Registráciapre odoslanie komentára