Přehled uzávěrek pokladny/směn

Hezký den,


v současné době provozujeme v rámci kupiny celkem 5 pokladen Dotykačka Naplno v pěti provozovnách. Za stav pokladny, uzávěrky a finance je odpovědný manažer provozovny.


K provádění centrální kontroly bychom potřebovali mít možnost ve vzdálené správě pro každou kasu stáhnout v Excelu přehled výsledků uzávěrek pokladny/směny za delší období (například půl roku) s informacemi, které jsou nyní dostupné na: Prodejní reporty > Směny, sloupec přehled (tj. počáteční stav, konečný stav, manko, počet transakcí, suma transakcí, případně rozpis dle DPH a v úplně optimálním případě navíc se sumou dle přijatého typu platby (např. placeno hotově, placeno stravenkami, placeno kartou).


Tyto informace je možné sice nyní získat na výše uvedené adrese, avšak pouze po jednotlivých směnách, což v našem případě představuje cca. 1000 záznamů. Manuální zkopírávní do jedné tabulky by tím pádem zabralo téměř celý pracovní den a je nereálné.


Vím, že se dají některé informace s jistou dávkou práce dopočítat na základě kombinace sestavy pokladních pohybů a sestavy tržeb, avšak pouze pro pokladny pracující jen s hotovostními platbami, jakmile tam jsou další typy plateb, je to problém.


Předem děkuji

Tomáš Kubeš


Počet hlasů: 0 Přidat / odebrat hlas.

Vážený p. Kubeši,


děkujeme za zaslané doporučení ohledně vylepšení stávajících účetních sestav ve Vzdálené správě Dotykačky. Vaše přání předáme na vývojové oddělení Dotykačky ohledně posouzení možné budoucí implementace. 

Nicméně se jedná o individuální přání pro Vaše interní firemní potřeby, které zatím žádná z našich zákazníků v historii Dotykačky nepožadoval, takže Vám nemůžeme zaručit nějaký možný termín nasazení nebo nějakou formu priority. 

    Jak jste již sám zmínil, tak požadované informace získáte ze stávajících sestav. Pouze údaj manko není v sestavách dostupný, protože s z hlediska dalšího účetnictví není podstatný a většinou se využívá v okamžiku předávky směn. 

Poslední zmínka ohledně nemožnosti použití sestav v případě práce s jiným typem platby než je hotovost, bude dle mého názoru pouze nedorozumění, protože potřebný rozpis na typy plateb naleznete v účtenkových sestavách a v rozpisu DPH po zakliknutí volby denního rozpisu. 

Jediný absentující údaj bude chybějící rozdělení otevření a uzávěrky pokladny na jednotlivé typy plateb pro uzávěrky, tak jak je zobrazeno ve směnách. Z hlediska účetnictví jde také o zbytečný údaj, protože v rámci účtenkové sestavy samozřejmě můžete vytvořit sestavu dle libovolného časového rozpětí a typů plateb. 

Údaj o platebních pohybech obsahující informace o uzavření a otevření pokladny by také sloužil pouze maximálně pro vlastní kontrolní potřeby. 


S pozdravem


Alois Smolík

Dotykačka s.r.o.

Dobrý den,


rád bych připomenul svoji dlouhodobou a přetrvávající prosbu o report s přehledem výsledků uzavěrek směn, ideálně s následujícími sloupci:

 • datum a čas otevření směny
 • uživatel otevírající směnu
 • poznámka při otevření
 • počáteční stav pokladny
 • celková suma tržeb v hotovosti
 • datum a čas uzavření směny
 • uživatel uzavírající směnu
 • poznámka při uzavření
 • konečný stav hotovosti
 • rozdíl hotovosti
 • případné další údaje o směně jako v současném interaktivním přehledu směn


Bez této informace je opravdu obtížné provést kontrolu nakládání s hotovostí za delší období nebo více pokladen.


Popsaný problém se týká těchto 7 licencí NAPLNO:

Czech Inn Bar, Czech Inn Kafe, Sophie's Bar, Miss Sophie's Olomouc, Sir Toby`s Pub, AMADEUS a somewhere nice.


Děkuji

Tomáš Kubeš


Login or Signup to post a comment