Plánováno

Opis účtenek pro fizickou archivaci do účetnictví

Dobrý den


Nešlo by prosím např. do sestavy "ÚČTENKY" přidat ještě druh a množství prodávaného zboží, rozpis DPH a případný DIČ odběratele?


Jednoduše řečeno - pro splnění všech zákonů (o DPH, kontr. hlášení, EET a dalších) potřebuji pro účetní a pro následnou archivaci všech vystavených dokladů DENNÍ OPIS všech účtenek tak, aby je bylo možné vytisknout např. hromadně z excelu na A4 tiskárně.


Nyní jsem nucen všechny účtenky tisknout ve dvou kopiích, kvůli thermotisku (stráta pro archivaci všechny ofocovat na A4 a teprve založit.


Napadá Vás jiná varianta nebo možné řešení? Nebo jsem ve vzdálené správě tuto možnost přehlédl?


DěkujiDobrý den p. Doležale,


zasílám odpovědi na Váš dotaz ohledně sestav na Vzdálené správě.


Nešlo by prosím např. do sestavy "ÚČTENKY" přidat ještě druh a množství prodávaného zboží, rozpis DPH a případný DIČ odběratele?

 

Účtenková sestava neobsahuje druh a množství zboží záměrně, protože by sestava byla nepoužitelně obrovská. Jde o sestavu pro zjednodušené daňové doklady. 

Obsah DIČ odběratele a přesný popis položek je potřeba pro sestavu prodeje na FAKTURU, kterou bohužel zatím neumíme, ale je v přípravě.

http://manual.dotykacka.cz/Prodejnisestavy.html

 

Na rozpis DPH slouží sestava ROZPIS DPH, kde lze i zobrazit rozpis po dnech.

 

Na kontrolní hlášení je sestava kontrolní hlášení.

 

Nicméně na obsah prodejů zase slouží Produktová sestava, kde máte každý jednotlivý prodaný produkt, včetně čísla účtenky.

http://manual.dotykacka.cz/Produktovesestavy.html


Máme zkušenosti, že daňová kontrola stejně většinou vyžaduje fyzické kopie účtenek, takže je opravdu doporučeno všechno tisknout 2x. Sestavy v excelu Vám neakceptují. Momentálně uchováváme v Dotykačce možnost tisknout účtenky jedno čtvrtletní daňové období. V přípravě je neomezený archiv.


Jednoduše řečeno - pro splnění všech zákonů (o DPH, kontr. hlášení, EET a dalších) potřebuji pro účetní a pro následnou archivaci všech vystavených dokladů DENNÍ OPIS všech účtenek tak, aby je bylo možné vytisknout např. hromadně z excelu na A4 tiskárně.

 

Viz předchozí odpovědi. Skutečně momentálně nejde řešit tisk účtenek jinak než na termotiskárně. Neplánujeme dodatečný tisk na A4 tiskárnu, ale plánujeme možnost libovolného tisku účtenku z archivu i několik let zpětně, tak aby na požádání kontroly se daná účtenka dala okamžitě vytisknout.


Tento Váš servisní požadavek si samozřejmě založím a jakmile bude možnost neomezeného tisku z archivu účtenek na termo-tiskárnu, tak Vás budu osobně informovat.


S pozdravem,

Alois Smolík
Tým zákaznické podpory Dotykačka

Přihlášení nebo Registracepro odeslání komentáře